Суд з МФО в Україні 2021: Що робити боржнику?

  • Наскільки законно діють мікрофінансові організації (МФО) в Україні?
  • Чи приймають суди позови про стягнення заборгованості, що перевищують суми позик в десятки раз?
  • Які існують підстави для відмови у стягненні заборгованості за мікропозикою?
  • Чи можливо зменшити заявлену до стягнення суму?
  • МФО (мікрофінансові організації) все частіше подають в суд на своїх позичальників – якими мають бути перші кроки відповідача якщо МФО подали в суд?
  • Як виграти суд з МФО в 2020 році і чи реально це?
  • Що робити боржнику, щоб зменшити суму до виплати, або навіть не платити взагалі нічого?
  • Чому Бистрозайм, Алекс Кредит, Манівео, Швідкогроші, Кредит Каса, Ваша готівочка і інші МФО рідко подають в суди?
  • Відео консультація буде корисна всім, у кого є борг по мікропозик з таких країн як Україна. Ви отримаєте безкоштовно корисні поради, засновані на досвіді більше 10 років практики в кредитних спорах з 2020 р.

Позбутись боргів за кредитами в МФО

Головна — Журнал — Що таке МФО

Що таке МФО
Залишити відповідь

Зміст статті МФО – цеПравове обґрунтування діяльності мікрофінансових компанійВиди МФОПричини популярності МФОЧитайте також:

Про банки ми знаємо все, активно користуємося їх продуктами в повсякденному житті і довіряємо на зберігання свої гроші. Також нам добре відомо, що отримання кредиту – процес не дуже швидкий і далеко не завжди успішний, абсолютно непридатний для авральних ситуацій. Добре, що сьогодні кожен українець може роздобути необхідну суму в МФО, причому максимально швидко і без відмови.
Brobank.уа зібрав для вас всю необхідну інформацію про мікрофінансові організації – відносно нове явище на вітчизняному ринку фінансових послуг, про основні принципи їх діяльності та перспективи розвитку в Україні.
МФО – це
Звична нашому слуху абревіатура одночасно служить визначенням для трьох різних понять, тому доводиться виходити з контексту, щоб зрозуміти, про що йде мова.
МФО – «міжфіліальний оборот (обіг)». Один з основних ідентифікаторів банку, що складається з 6 знаків.Міжнародна фінансова організація.Небанківська кредитна установа.
Про останні і піде мова в нашій статті. Мікрофінансові організації з’явилися в Україні порівняно недавно – в 2003 році, а різкий сплеск діяльності припав на 2011 рік, і з тих пір їх кількість неухильно зростає, залучаючи все нових клієнтів привабливими слоганами, що обіцяють миттєві кредити готівкою тільки за паспортом.

Кожна МФО є юридичною особою, що надає за рахунок власних коштів грошові позики громадянам, а також малому і середньому бізнесу. Єдиний продукт організацій – мікрокредит – надається за спрощеною схемою, зазвичай це невеликі за обсягом суми (3000 гривень для нових позичальників, максимум 15000 гривень – для постійних клієнтів), які видаються на обмежений термін (до 2 місяців).
Оформлення відбувається в двох форматах: безпосередньо в офісі компанії або ж онлайн при рівній юридичній силі укладених договорів. Мікропозику можна отримати як готівкою на руки, так і переказом на банківську карту.

Позика в Moneyveo

Сума позики:15 000 грн.Термін позики:1-30 днівСтавка на день:До 1,7%Кредитна історія:Будь-яка
Докладніше

Політика мікрокредитування вибудовувалася з урахуванням вимог людей, які потребують позикових коштів, але не мають можливості вдатися до послуг банківських організацій. Причин тому може бути безліч:
відсутність офіційного місця роботи;відсутність застави або поручителя;недостатньо якісна кредитна історія;негайна потреба в позикових коштах, що припала на неробочий час;неможливість особистої присутності в офісі банку для оформлення кредиту і т. д.
Додатковим бонусом кредитування в МФО є підвищений ступінь конфіденційності: в договорі потрібно вказувати тільки персональні дані без залучення сторонніх контактних осіб.
Правове обґрунтування діяльності мікрофінансових компаній
За всі роки успішного функціонування МФО в Україні так і не був прийнятий окремий закон про мікрокредитування. Проте нелегальними ці організації назвати не можна, вони ліцензовані, контролюються НБУ і підпорядковуються Національній комісії з державного регулювання у сфері ринку фінансових послуг, як і інші небанківські структури. Всі МФО відносяться до типу фінансових компаній, хоча ще в 2017 році вони офіційно визначалися як «інші кредитні організації».
Правова база, що регламентує роботу МФО:
Закони України «Про фінансові послуги», «Про електронну комерцію», «Про банки і банківську діяльність», «Про захист прав споживачів»;Цивільний кодекс;ряд нормативно-правових актів.
Доступні нам мікрофінансові організації не завжди є українськими, зустрічаються й філії міжнародних компаній. Але пересічному обивателю не відрізнити їх від вітчизняного продукту, так як умови ідентичні: кредити видаються в гривні, кошти переводяться на карти українських банків, а діяльність таких компаній здійснюється цілком і повністю в рамках чинного національного законодавства.

Перед оформленням мікропозики потенційний клієнт має повне право переконатися в тому, що обрана організація працює легально і офіційно зареєстрована. У цьому можуть посприяти наступні служби:
Єдиний держреєстр фінансових установ;сайт Нацкомфінпослуг;сайт Мін’юсту.

Позика в Євро Гроші

Сума позики:10 000 грн.Термін позики:1-30 днівСтавка на день:2,5%Кредитна історія:Будь-яка
Докладніше

Види МФО


Всі мікрофінансові компанії виконують одну функцію – надання позик населенню, ліцензія не дозволяє їм розширювати спектр послуг у бік стандартних банківських продуктів. Умовний поділ на типи виникає із способів кредитування і видів позики.
Оформлення договору в офісі організації або в Інтернеті.Прості мікрокредити без застави (на невеликі суми) і більші (понад 50000 гривень) з використанням заставного майна.Комбінований варіант з широким набором кредитів і наданням клієнту права вибору кращого способу укладення договору.
Причини популярності МФО
Мікрофінансування – досить молода, але багатообіцяюча галузь альтернативного кредитування, що активно розвивається. Незважаючи на високі процентні ставки і перспективу отримати чималі штрафи за прострочення, все більше наших співвітчизників віддають перевагу саме МФО. Мотивів для подібного вибору предостатньо.
Вікові обмеження
Претендувати на отримання мікрокредиту може кожен повнолітній громадянин України. Для МФО має значення не вік, а наявність діючого паспорта, ІПН та української прописки. Таким чином охоплюються всі соціальні групи – від студентів до пенсіонерів (громадяни віком від 18 до 65 років).
Швидкість отримання коштів


Мінімальний час схвалення заявки, що заявлений мікрофінансовими організаціями, становить всього 3 хвилини. Найчастіше процес займає 10-15 хвилин, але і цей таймінг є недосяжним для банків. Великі суми зазвичай надаються через годину після подачі заяви. Якщо додати сюди цілодобовий графік роботи і низьку ймовірність відмови, виявиться, що МФО – найнадійніше і оперативне джерело отримання грошей в борг.

Перелік документів
Якщо в банках значна кількість потенційних позичальників відсівається ще на етапі збору необхідних довідок, то в мікрокредитних компаніях позику можуть отримати всі бажаючі, що мають на руках тільки паспорт та ІПН. Таким чином, на фінансову підтримку тут можуть розраховувати громадяни, які не мають офіційного джерела доходів (фрілансери, студенти, безробітні, мами, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною).
Забезпечення кредиту
Лояльність МФО в даному питанні поширюється навіть на схвалення заявки без надання застави або поруки. Гроші ви отримаєте в будь-якому випадку, єдиний нюанс – беззаставна позика буде меншого розміру.

Позика в MyWallet

Сума позики:15 000 грн.Термін позики:5-21 деньСтавка на день:1,8%Кредитна історія:Будь-яка
Докладніше

Підвищення рейтингу


Успішне обслуговування мікропозики сприятливим чином позначається на якості кредитної історії. Спосіб не найдешевший, зате легальний і ефективний. Таким чином можна привести в порядок КІ перед майбутнім великим банківським кредитом.
Чесність
Незважаючи на те, що переплати за мікрокредитами досить значні, в перевірених МФО не зустрінеш прихованих комісій, страховок або додаткових платежів, не заявлених в договорі. Всі ризики компанії заздалегідь закладені у високі процентні ставки.
Сучасні технології
Оформлення позики на сайті – великий крок назустріч клієнту. Місцезнаходження позичальника щодо кредитора або час доби не є перешкодою для подачі заявки. Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс і зручний кредитний калькулятор забезпечують максимальну ефективність отримання позики.

Клієнтоорієнтованість


На сьогоднішній день МФО працюють в умовах підвищеної конкуренції і змушені пропонувати програми лояльності для залучення та утримання клієнтів. Найчастіше це нульові ставки при першому зверненні, персональні умови, бонуси, пролонгація договору або реструктуризація заборгованості при виникненні фінансових проблем.
Таким чином, в умовах нашого нестабільного життя складно переоцінити значення МФО – беззастережне оперативне надання фінансової підтримки не завжди можна отримати з інших джерел. Проте, за очевидною простотою користування мікропозикою криється чимало підводних каменів, серед яких найнебезпечнішим є ймовірність занурення в кредитну кабалу і залежність. Тільки зважений раціональний підхід допоможе отримати максимум користі і вигоди від співпраці з МФО.Добро, коли у людини за спина є надійні тили на випадок раптової фінансової кризи: солідний рахунок в банку, багаті родичі або друзі, готові за пёршим покликом відкрити свої гаманці. Але якщый ви не належите до рідкісної категорії щасливчиків і не є аскетом, що задовольняється малим, рано чи пізно доведеться шукати шляхи альтернативного фінансування.

5/5 - (1 vote)