Кредитні канікули під час війни в Україні

Кредитні канікули під час війни

Що таке кредитні канікули

У Національному банку України пояснюють, що кредитні канікули це лише відстрочка платежів, а не повне списання. Така пауза може стосуватися як основної суми боргу, так і відсотків. 

Кредитні канікули не зменшують суми боргу. Більше того, кожна фінансова установа пропонує свої варіанти відстрочення чи нарахування відсотків.

Як отримати кредитні канікули

Зазвичай клієнт має звернутися до фінансової установи для обговорення умов. Але за умов війни українські банки автоматично продовжили таку можливість для всіх своїх клієнтів.

ПриватБанк

ПриватБанк запроваджує кредитні канікули до 1 червня 2022 року. Звертатися до банку не потрібно, оскільки установа пропонує таку можливість усім клієнтам. Виняток, ті люди, які мали прострочення понад 90 днів. Щодо покупок в “Оплата частинами” або “Миттєва розстрочка”, то не варто хвилюватися, платежі поки не обов’язкові.

Ощадбанк

У цьому банку послуга доступна представникам мікро-, малого та середнього бізнесу. Відстрочка діятиме до 31 травня. На час кредитних канікул відстрочені виплати за тілом кредиту та відсотками.

Monobank 

У цьому банку продовжили пільговий період за кредитами на місяць та скасували обов’язковий платіж.

Також у Монобанку не нараховують заборгованість за прострочені платежі та не нараховує штрафи або підвищує відсотки за неоплачений борг. 

Sportbank 

з 1 по 31 березня запроваджує спеціальні пільгові умови обслуговування для усіх клієнтів. Скасовано внесення обов‘язкового щомісячного мінімального платежу. Подовжено пільговий період на один місяць, а прострочена заборгованість фіксуватися не буде.

Банк «Південний» 

запровадив кредитні канікули для всіх своїх клієнтів. Клієнти – фізичні особи зможуть скористатись канікулами протягом трьох місяців, з 1 березня до 31 травня. Банк не стягуватиме штрафи за прострочену заборгованість і не застосовуватиме підвищену процентну ставку за всіма кредитами. Для клієнтів – юридичних осіб кредитні канікули надаються на 30 днів і поширюються як на погашення тіла кредиту, так і на сплату процентів.

Форвард Банк 

упродовж дії воєнного стану не вимагатиме внесення обов’язкових щомісячних платежів по кредитах та кредитних картках. Підвищені відсотки та будь-які штрафні санкції не нараховуються, а термін дії карток продовжено.

Знай свої права кредит
  • ☝🏻Центр протидії дезінформації при РНБО України перевірив поширення чуток про нібито гарантоване державою анулювання сплат комунальних платежів, банківських кредитів та послуг мобільного зв’язку під час війни з російськими окупантами.
  • 🔺Воєнний стан не звільняє громадян від плати за комуналку, однак пеня і штрафи не нараховуються.
  • 🔺Більшість українських банків ініціювали відтермінування сплати за позиками до червня.
  • 🔺Оператори мобільного зв’язку значно збільшили кредитні ліміти на розмови та інтернет і відтермінували їхню сплату, щоб жоден українець не втратив доступу до важливої інформації.
  • ❗️Смс-повідомлення про загрози відключення мобільного зв’язку чи нарахування штрафів за кредити або комуналку через несплату не підтвердилися.

Задля підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів в умовах воєнного стану, ПриватБанк оголосив з 1 березня до 1 червня 2022 року кредитні канікули, за договорами за якими не було прострочення або строк прострочення складає не більше 90 діб.

Умови кредитних канікул: за продуктами “Теплі кредити” та “Енергодім” обов’язкові платежі (тіла та відсотків) переносяться на 1 червня 2022 року, прострочення не формуватиметься.

5/5 - (1 vote)