Хто такі колектори? Як працюють колектори в Україні?

Хто такі колектори?

В Україні на даний момент немає жодного закону (зараз баба Юля намагається просунути, лобіювати), який регулював би роботу колекторських компаній, так само в законодавстві немає позначення слову колектор. Є лише позначення, факторинг та поступка права вимоги, від яких у принципі і можна якось логічно танцювати.

Хто такі колектори? Як працюють колектори в Україні?

Ці два терміни конкурували між собою, поки 11 вересня 2018 року Велика Палата Верховного Суду України (справа № 909/968/16) не поставила крапку. Тобто сформувала правову позицію договорів факторингу, тим самим розмежувала факторинг від інших договорів, що ґрунтувалися на поступці прав вимоги.

Після чого колекторські компанії стали факторинговими компаніями, але суть від того не змінилася, їх, як і раніше, називають колекторами.

Сама колекторська компанія це по суті юридична особа, яка зареєстрована як “Товариство з обмеженою відповідальністю”, і має КВЕДи (Класифікація видів економічної діяльності). Також колектори повинні мати відповідну (факторинг) ліцензію зареєстровану в нацкомфінпослуг.

Відповідно до статей 1077-1086 ЦКУ мікрокредитні організації та банки мають право продавати, а колекторські організації мають право купувати проблемні кредити. Відповідно до цих статей продавець і покупець повинні між собою укласти договір факторингу (поступка прав вимоги).

Відповідно до статті 518 “Заперечення боржника проти вимоги нового кредитора у зобов”язанні”, Якщо боржник не був письмово повідомлений про заміну кредитора у зобов”язанні, новий кредитор несе ризик наступу для нього небажаних наслідків, а боржник вважається належним чином виконати свої зобов”язання!

Тобто Ви повинні отримати письмове повідомлення про переуступку прав вимоги (укладення договору факторингу). Сам договір факторингу Вам ніхто не зобов”язаний надавати!

Як працюють колектори?

Основна мета колекторів, будь-яким чином вивудити у Вас гроші (що більше, тим краще), і їм абсолютно до лампочки законно вони надходять чи ні. Основний важіль тиску колекторів, моральний та психологічний терор, Вас та Вашого оточення.

Ставити всі колекторські компанії які працюють з МФО і банками під одну лінійку не зовсім правильно, тут також можна розділити їх на дві під категорії. Перша під категорія працює на може прокатить, друга під категорія працює за тим же принципом, тільки із застосуванням судової практики.

Колектори, які працюють “на може прокотить”.

За таким принципом працюють майже всі колекторські компанії. Договорів факторингу (офіційно) не укладають, так як це не вигідно, потрібно космічний капітал, а гарантій повернення грошей немає. Також потрібно за всі фінансові рухи звітувати державі, відповідно сплачувати податки.

Дуже невелика частина колекторів покапають проблемні кредити на підставі “договірників” з МФО, за суму яка не перевищує 10% тіла кредиту. Зрозуміло, що такі “договорняки” ні як не можуть бути законно засновані.

Основна маса колекторів просто працює на відкатах, мікрокредитна організація дає колектору дані боржника і після того, як колектор щось випросить, отримує свій відкат.

Заходи, які приймають колектори. Одна з найулюбленіших фішок колекторів, включати рекет періоду 90-х років. Але цей рекет лише телефонний, смс, вайбер. Також всім відомі мобільні виїзні групи, уявні кредитні експерти, антиквари-оцінювачі, виконавці за викликом, шамани які накладають псування, відьмаки, маги, шайтани та інше марення. Одним словом “лякалки”.

З найбільш агресивних заходів, це не приємні дзвінки оточенню, якому так само вішають локшину на вуха надалі до того, що називають їх поручителями по кредиту. Докладніше, тут. порноколажі які можуть поширюватися як в мережі інтернет (соц. мережі), так і в друкованій формі на стовпах. Дрібні капості типу сірників у замкову щілину, написи у під”їзді, одним словом хуліганство.

Вкрай рідко, але приїжджають додому, у таких випадках можна спокійно викликати поліцію, і “вішати” їм вимагання. Якщо навіть і приїдуть, бояться не варто, фізичної шкоди вони не завдадуть. Далі, що робити в такому разі, писати не буду, думаю кожен вирішить сам для себе.

Колектори, які практикують суд.

Це я називаю другою під категорією колекторських компаній, які працюють з МФО та банками. У цій під категорії все так само як і в першій, але вони більш юридично підковані. У цих колекторів є фішка бути дочірнім підприємством одного з МФО. Наприклад мікрокредитна організація “Е гроші” та факторингова компанія ” Преміум Актив “, це одна і та ж контора, тільки з різними юридичними даними.

На прикладі зв”язки ” Е гроші ” і “Преміум Актив” схема наступна: Е гроші продає борг Преміум Актив і типу укладають договір факторингу, навіть письмово повідомляють про цю дію. Насправді це звичайний трюк із кроликом, реальних підтверджень даного договору немає. А суди чомусь заплющують на це очі, але це вже зовсім інша історія.

4/5 - (1 vote)