Що робити коли колектори прийдуть додом?

Колектори люблять використовувати жорсткі методи, щоб натиснути на боржника психологічно. Вибивальник боргів легко можуть відшукати вас в соцмережах і закидати повідомленнями, дзвонити на роботу і навіть прийти за місцем проживання. Багато колектори не уявляють документів, згідно з правилами. А ще вони намагаються відразу тиснути психологічно, для них компроміс не є пріоритетним рішенням.

Мій дім моя фортеця

Коли колектори приходять додому, громадяни лякаються. Але знають тонкощі закону люди розуміють, що потрібно робити. Зокрема, щоб уникнути необгрунтованих «наїздів». Ви повинні розуміти, що колектори обмежені в діях. Вони не можуть зайти в будинок, вимагати майно, або загрожувати фізично. Якщо вони порушать закон, то можуть потрапити під кримінальну відповідальність. Дайте колекторам це знати, і їх дії відразу пом’якшать.

Отже, колектори прийшли до вас додому. Вам потрібно дотримуватися наступних принципів та рекомендацій, щоб уникнути серйозних проблем.

Наполягайте на шанобливе ставлення

Поки немає рішення суду, ніхто не може вимагати з вас гроші. І то, якщо суд винесе рішення не на вашу користь і зобов’яже виплатити заборгованість, то цим буде займатися служба судових приставів. Тому вимагайте поважного ставлення. Відразу припиніть спілкування, якщо почуєте нецензурні слова, спробу загрози та інші протиправні дії.

Телефонуйте в поліцію, якщо колектори намагаються увійти силою

Деякі Вибивальник боргів впевнені, що люди їх бояться, і що вони можуть здійснювати будь-які дії. Наприклад, зламати двері і зайти силою. Якщо такі спроби робляться, відразу телефонуйте до правоохоронних органів. Не має значення, з якою метою до вас прийшли колектори. Ви телефонуєте в поліцію і говорите, мовляв, «прийшли невідомі люди, намагаються силою зайти і загрожують».

Ідіть на контакт, якщо колектори поводяться шанобливо

Але не всі Вибивальник боргів діють агресивно. Деякі колектори профі, вони поводяться коректно, йдуть на контакт з боржником. Не потрібно конфліктувати і ігнорувати таких фахівців. Спочатку нехай буде досить, пред’являть документи і договір з банком. Загалом, вони повинні довести, що діють легально і від імені кредитора. Потім можна вести з ними спілкування на предмет погашення заборгованості.

Фіксуйте всі дії колекторів

Фіксуйте всі дії колекторів

На самому початку діалогу включіть диктофон (це не забороняється законом), сфотографуйте несподіваних гостей. Можливо, всі ці записи і знімки в подальшому не знадобляться. Однак наявність диктофона у вас змусить колекторів поводитися більш стримано. Вони ж не хочуть, щоб на них потім подали до суду за образи або погрози.

не давати грошей колекторам

Не платіть колекторам

З одного боку, звучить досить дивно, враховуючи, що колектори мають право стягувати заборгованість, якщо у них є договір з банком. З іншого боку, ви абсолютно нічого не втратите, якщо суд зобов’яже вас платити. Сума не буде більшою за ту, що вимагають колектори. А головне – ви не зможете грамотно зафіксувати факт передачі коштів. Навіщо ризикувати? Можна просто пояснити колекторам, що ви налаштовані вирішити питання тільки через суд.

Чи не прискорюйте розвиток подій, якщо сума маленька

Заради вибивання невеликого боргу (до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) колекторам не має сенсу звертатися до суду. Відповідно, боржнику годі й прискорювати події. Навіщо? Навряд чи колектори доведуть справу до суду, з огляду на, що витрати в результаті перевищать отриманий прибуток. Вони будуть постійно дзвонити, посилати СМС, а ось приїжджати до вас не матиме сенсу.

Підсумуємо:

Не варто боятися колекторів, але при цьому повністю ігнорувати їхні вимоги не можна. Вони діють в рамках закону, якщо укладено договір з кредитною організацією. Якщо ви бачите, що не контролюєте ситуацію, відразу звертайтеся за допомогою до професійного юриста. Він знає, як правильно вести себе не тільки в суді, але і при безпосередньому спілкуванні з колекторами.

Ваша оцінка: