5 правил користування кредитами

Здається, що простіше: узяв кредит, а потім його віддав. Але тонкощів багато, як на етапі оформлення, так і при користуванні позиковими засобами.

Важливо, не зіпсувати свою репутацію і не збільшити переплату, але є й інші правила, які зроблять кредит комфортніше і дозволять уникнути зайвих переживань.

Ці 5 правил, допоможуть раціонально використовувати свої ресурси, а також зберегти позитивну КІ, щоб згодом можна було без проблем  взяти кредит онлайн  навіть у великому розмірі.

Правило №1: Віддавати вчасно

Це золоте правило будь-якого порядного позичальника. Прострочення сильно вдарить по кредитній історії: так, що потім жодні банк України не захоче співпрацювати з таким клієнтом. Якщо не виходить внести платіж вчасно, то завжди можна звернутися в банк і попросити «кредитні канікули» або дізнатися, чи є у компанії інша можливість допомогти вам.

Правило №2: Розраховувати фінансове навантаження

Витрати на поточні кредити не повинні перевищувати 40% вашого щомісячного доходу. Тільки так можна гарантувати своєчасну оплату боргу. Який б не була спокуса взяти ще один кредит або товар в розстрочку по хорошей цене, робити це варто з розумом: попередньо зменшивши платіж за поточними кредитами. Це підвищить переплату, але збереже нерви і не змусить на всьому економити.

Звичайно, МФО видасть вам позику онлайн, навіть якщо вся зарплата йде на погашення інших боргів, але це не принесе удовлётворённості своїм життям, а тільки знизить її рівень. Варто враховувати не тільки свій офіційний дохід, а й підробіток, посібники, засоби від здачі нерухомості в оренду, зарплату чоловіка або дружини.

Правило №3: Забезпечити «подушку безпеки»

Представники банків радять не поспішати, вкладаючи всі заощадження в погашення кредиту. Якщо ставка вигідна, то гроші краще інвестувати. Також варто передбачити своєрідну «подушку безпеки» в розмірі 2-3 щомісячних платежів по кредиту. Так, навіть якщо будуть фінансові труднощі, кредитна історія не буде зіпсована.

Правило №4: Використовувати реструктуризацію і рефінансування

Умови кредитування постійно змінюються. Якщо інший банк пропонує кращі умови, то не варто боятися змін або витрати часу, а потрібно дізнаватися подробиці та зменшувати переплату. Так можна замінити іпотеку звичайним кредитом, щоб зняти обтяження, або зменшити процентну ставку. Варто бути уважнішими до деталей: вартість страховки, додаткові умови. Тільки те, що ставка нижче, не означає, що кредит обійдеться дешевше.

Правило №5: Вносити гроші за 4-5 днів до терміну

Після видачі кредиту на карту або готівкою, потрібно щомісяця в означений період вносити платіж. Якщо робити це через посередників, то банк може обробляти переклад кілька днів. При погашенні боргу в останню добу збільшується ризик заборгованості.

Підвищуйте свою фінансову грамотність і робіть кредити вигідніше, не допускаючи прострочень.

Ваша оцінка: