Як переоформити авто в Україні за новими правилами?

В Україні віднедавна значно спростилася процедура купівлі автомобіля за договором купівлі-продажу. У 2021 році для переоформлення машини достатньо звернутися до будь-якого найближчого Сервісного центру МВС. Завдяки цьому факт переходу права власності підтверджують прямо в сервісному центрі. Із запровадженням нових правил багатьох автовласників цікавить питання, як переоформити автомобіль. Постараємося розібратися у всіх нюансах та тонкощах даної процедури.

Процедура переоформлення авто в Україні у 2021 році

Процедура переоформлення авто у 2021 році виглядає так:

 1. Зверніться до сервісного центру МВС або до адміністрації автосалону (якщо йдеться про купівлю нового автомобіля).
 2. Надайте договір купівлі-продажу, який складається прямо на місці, а також пакет документів (список необхідних документів для переоформлення буде представлений нижче).
 3. Подайте письмову заяву про зняття авто з реєстраційного обліку, а також сплатіть техпаспорт, бланк реєстрації, номерні знаки, експертизу.
 4. Фахівці сервісного центру перевірять машину – чи не значиться вона у викраденні, і чи збігаються номери агрегатів.
 5. Після цього відбувається посвідчення договору купівлі-продажу.
 6. Коли покупець стає новим власником авто, йому залишається подати заяву про постановку транспортного засобу на облік. Також йому потрібно сплатити нові номери, реєстрацію та техпаспорт.

Слід зазначити, що з набранням чинності новими правилами перереєстрації авто необов’язково навіть відвідувати сервісні центри. Провести цю процедуру можна на будь-якому майданчику, що торгує старими машинами. Але за умови того, що цей майданчик є офіційним і підключений до бази МВС. Таким чином, перереєстрація автомобіля сьогодні є максимально простою процедурою і проводиться на підставі укладеного договору купівлі-продажу.

Деякі автомобілісти цікавляться, скільки діє договір купівлі-продажу авто. Насправді, у цьому питанні все просто – такі договори є безстроковими. Тобто вони діють необмежену кількість часу.

Переоформлення за генеральною довіреністю

Деякі автомобілісти, бажаючи трохи заощадити, обирають придбання автомобіля за генеральною довіреністю. А вже після цього запитують, чи можна за генеральною довіреністю оформити машину на себе. Насправді процедура оформлення за генеральною довіреністю набагато складніша, тому експерти рекомендують відразу нормально реєструвати машину і ставати повноцінним власником авто.

Купівля машини за довіреністю пов’язана із певними ризиками. Наприклад, власник автомобіля може померти, і тоді ТЗ перейде у власність його спадкоємців. Або власник машини може банально оформити кілька довіреностей на різних людей. Є й інші ризики, про які можна говорити.

Якщо ви користуєтеся машиною за генеральною довіреністю, то є кілька варіантів, як її оформити на себе:

 1. Зв’язатися з реальним власником машини та укласти угоду купівлі-продажу.
 2. Якщо немає можливості зв’язатися із власником авто (він переїхав до іншої країни, втрачені контакти тощо), то можна оформити машину на свого родича, а після цього переоформити її на себе. Мінус такого способу – додаткові витрати. До того ж, доведеться сплатити податок, якщо угоди будуть укладені в один рік.

Які знадобляться документи для переоформлення автомобіля

Багато автовласників цікавляться, які документи необхідні для переоформлення машини. Насправді перелік необхідних документів не такий великий. Він включає в себе:

 • Паспорт та ідентифікаційний номер обох сторін угоди;
 • Свідоцтво про реєстрацію ТЗ;
 • Документ, що підтверджує право власності на автомобіль (дарова, спадщина, договір купівлі-продажу тощо);
 • Заява на перереєстрацію, що заповнюється за зразком у сервісному центрі;
 • Оцінка вартості автомобіля;
 • Квитанція про оплату.

У яких випадках потрібні додаткові документи?

Для перереєстрації машини потрібна наявність її власника. Однак і без цього можна обійтись. Займатися цим може третя особа за дорученням власника. Така особа додатково має надати свій паспорт та ІПН, нотаріально завірену довіреність, а також довідку про відсутність обтяжень. Важливо: довідка про відсутність обтяжень діє лише у день її отримання.

Існує низка випадків, коли переоформляється автомобіль, зареєстрований за межами України. У такому разі додатково потрібно надати такі документи:

 • Митна декларація;
 • Транзитні номери;
 • Акт приймання/передачі, підкріплений підписом дилера;
 • Сертифікат відповідності із зазначенням екологічного стандарту автомобіля (для переоформлення він повинен бути не менше Євро-5).

Скільки коштує переоформлення в Україні?

Процедура переоформлення авто в Україні не лише спростилася, а й помітно здешевилася. Не в останню чергу це пов’язано зі скасуванням «довідки-рахунку», за яку раніше доводилося платити 1% вартості транспортного засобу.

Якщо говорити саме про те, скільки коштує переоформити машину, то є кілька обов’язкових платежів:

 • Номерні знаки – 135 грн.;
 • Техпаспорт – 400 грн.;
 • Бланки реєстрації та зняття з обліку – 115 грн.

При цьому якщо укладається перша в календарному році угода з купівлі вживаного авто, то податок не сплачується. При повторному продажу чи купівлі необхідно сплатити податок у 5% вартості транспортного засобу. Ці правила стосуються не лише автомобілів, а й мотоциклів та мопедів. Таким чином, вартість оформлення авто вперше в поточному році зазвичай становить не більше 900 гривень.

При покупці нової машини податок з угоди становить від 3 до 5 відсотків, залежно від марки авто.

Зняття автомобіля з обліку

Якщо цікаво скільки коштує зняти машину з обліку, то дана процедура коштує до 500 гривень. Потрібно сплатити саму послугу, яка коштує від 170 до 206 грн., сплатити експертизу з випискою висновку – 255 грн., а також заплатити за бланк 25-30 грн.

Слід зазначити, що з переоформлення транспортного засобу його необов’язково знімати з обліку. Для цього потрібно звернутися до експерта-криміналіста для огляду машини та отримати його висновок.

Чи можна зберегти номери після продажу автомобіля?

Під час продажу автомобіля власник може зберегти за собою старі номери. Для цього він у сервісному центрі пише відповідну заяву про відповідальне зберігання номерних знаків з метою подальшого їх закріплення на іншому автомобілі. Крім заяви знадобиться паспорт, реєстраційний документ на ТЗ та квитанція про оплату послуги. Послуга відповідального зберігання коштує 3,60 грн. на добу. Іншими словами, за кожен день зберігання номерів потрібно буде заплатити трохи менше ніж 4 гривні.

Насамкінець слід сказати, що створення сервісних центрів МВС та запровадження нових правил суттєво спростило реєстрацію транспортних засобів, а також здешевило цю процедуру. У зв’язку з цим їздити довірено стало неактуально, і все більше автомобілістів вважають за краще переоформлювати авто офіційно.

5/5 - (1 vote)