Що таке МФО?

Пояснюємо простими словами

Мікрофінансові організації (МФО) – компанії, які видають позики на невеликі суми (так звані мікропозики), але під вищий відсоток, ніж у банках.

Декілька років тому кредитний ринок МФО був диким, тобто майже нерегульованим. Але з середини 2010-х законодавці послідовно встановлюють рамки для ринку МФО, обмежуючи суми відсотків та позик та змушуючи мікрофінансові організації ставати прозорішими.

МФО

«Чим нижчі падають доходи, тим більше у МФО буде клієнтів. Високі відсотки (500-700% річних) обумовлені великими втратами від проблемних позик, тому на астрономічний прибуток розраховувати не доводиться, але все ж таки маржинальність залишається дуже привабливою. У онлайнових МФО – близько 50% на рік. Це хороший бізнес, і поки що у ньому є місце новим гравцям».

Береш мікрокредит – звертай увагу на:

  • офіційну реєстрацію установи

(перевір інформацію про обрану компанію через систему Національного банку. Якщо не знайшов інформацію про компанію, не користуйся її послугами);

  • повну процентну ставку (1-2%, які показують в рекламі, – це вартість за один день користування, тому ставка за місяць може сягати 60%);
  • графік платежів (дізнайся, коли сплачувати позику);
  • штрафи у разі прострочення (навіть декілька днів прострочення можуть коштувати клієнту значної суми);
  • умови договору (уважно почитай договір, а потім підписуй. У ньому можуть бути зазначені особливі умови нарахування процентів та додаткові послуги).

Будь уважним до особливих умов нарахування відсотків

Йдеться про випадки, коли фінансова установа не одразу погодила всю суму кредиту.

Наприклад, ти просив 10 000 грн, а установа погодила спочатку 5 000 грн, а через декілька днів решту кредиту – 5 000 грн.

Може здаватися, що це один кредит, хоча насправді – це два окремі кредити, за якими можуть відрізнятися відсоткові ставки, дати погашення, розмір штрафів. Уважно читай умови договору та вчасно сплачуй обидва кредити.

Вчасно не виплатив мікрокредит, яким може бути максимальний розмір штрафів?

Мікрокредит – це кредит розміром до 1 мінімальної заробітної плати. За такими кредитами штраф та пеня не може перевищувати подвійної суми кредиту. Проте, на жаль, це стосується лише тих кредитів, які були оформлені після 8 січня 2021 року,  після набрання чинності законом, що встановлює максимальну межу штрафів та пені. Для мікрокредитів, оформлених до цієї дати, можуть бути застосовані штрафи та пеня, які були прописані в договорі. Штрафи та пеня за іншими кредитами, більшими за 1 мінімальну заробітну плату, не можуть перевищувати половини суми, отриманої за таким договором. Але ці обмеження по кредитам більше 1 мінімальної заробітної плати застосовуються лише до штрафу та пені, та не застосовуються до інших платежів, що підлягають сплаті за порушення виконання кредитних зобов’язань.

Отримати гроші на картку без відмов цілодобово можна за однієї умови: пластик потрібно прив’язати до «Особистого кабінету» на сайті МФО. Процедура нескладна, і зазвичай займає не більше 10-15 хвилин.

Виконується прив’язка наступним чином:

Вибирається МФО з відповідними умовами кредитування. Тут враховується процентна ставка, максимальна сума і період погашення цілодобового кредиту онлайн.

  • Оформляється онлайн-заявка на кредит онлайн цілодобово. Заповнюється запропонована анкета, де вказуються паспортні дані, відомості про трудову зайнятість, місце проживання та рівень доходу.
  • Очікується позитивне рішення. У разі відсутності поганої кредитної історії за позиками, відповідь займає не більше 15 хвилин, відповідь приходить на електронну пошту або у вигляді СМС-повідомлення на вказаний номер.
  • Вибирається спосіб отримання грошей. Для цього в “Особистому кабінеті” відзначається варіант видачі позики – на КАРТУ.
5/5 - (1 vote)