Отримати кредит у банку під час війни: можна чи ні

В Україні через воєнний стан великі банки перестали видавати нові споживчі кредити. Рішення щодо кредитування банкам дозволено ухвалювати індивідуально.

Національний банк Укр кредитні канікули

Про це свідчить дослідження ринку кредитування в країні

Так, у кількох популярних банках на запит відповіли, що видачу кредитів припинили. Зокрема, у державному “ПриватБанку” наголосили про неможливість видачі споживчих кредитів в умовах воєнного часу. Однак, клієнти можуть користуватися кредитним лімітом на своїх картках в об’єм

  • ПУМБ (термін виплати продовжили на місяць, до цього пеня та штрафи не нараховуються);
  • Райффайзен Банк (кредитні канікули на 2 місяці);
  • ПриватБанк (кредитні канікули для фізосіб, бізнесу та ОСББ до 1 червня);
  • Ощадбанк (кредитні канікули до 31 травня);
  • Monobank (скасував штрафи за прострочення та продовжив на місяць пільговий період користування кредитом).

Як бачите, у кожному банку правила свої, тому щодо вашого кредиту потрібно дізнаватися саме у тій фінустанові, де ви його брали.

У ПУМБ також призупинили видачу кредитів та оформлення розстрочок, проте дозволене користування кредитним лімітом.

Примітно, що воєнний стан не звільняє громадян від наявних боргових зобов’язань та не анулює кредити. Проте на цей час встановлені кредитні канікули – обіцяють не нараховувати пеню та штрафи за невчасну сплату, тобто можна не платити “тіло” кредиту та нараховані відсотки. Зокрема, “ПриватБанк” увів кредитні канікули на три місяці.

Нагадаємо, громадяни України, які знаходяться на територіях, яким загрожує тимчасова окупація, мають можливість знімати зі своїх рахунків готівку у національній та іноземній валюті без обмежень, якщо є гроші у відділенні банку.

і, який було встановлено до війни, тобто до 24 лютого. Те саме стосується і бізнесу – може користуватися наявними кредитними коштами та лімітами.

“Фізособи можуть користуватися кредитним лімітом на картках обсягом, встановленим до війни. Споживчі кредити за умов воєнного часу видавати фізично неможливо. Бізнес також може користуватися наявними кредитними коштами та лімітами в межах, встановлених до війни”, – заявили у пресслужбі ПриватБанку.

5/5 - (1 vote)